ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ

ଏପରି ୪ଟି ପିତା ଜିନିଷ: ଯାହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଗନ୍ତାଘର

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ଗୁଡିକ କଣ

* କଲରା – କଲରା ସ୍ଵାଦରେ ପିତା ଅଟେ ବୋଲି ତାକୁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ l କିନ୍ତୁ କଲରାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ଲାଭ ବିଷୟରେ ଯଦି କହିବା ଏଥିରେ ଥିବା ଭିଟାମିନ ଏ ,ଭିଟାମିନ ସି ,ପୋଟାସିୟମ ଓ ଆଣ୍ଟି ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟ ଆପଣଙ୍କୁ ଫିଟ ରଖିବା ସହିତ ମଧୁମେହ ସମସ୍ୟାରୁ ମଧ୍ୟ ଦୁରେଇ ରଖେ l

* କୋକୋ – କୋକୋ ପାକଳ ହୋଇ ନଥିଲେ ଏହାର ସ୍ୱାଦ ପିତା ଲାଗିଥାଏ l ପାଲିଫେନୋଲ ରେ ସମୃଦ୍ଧ କୋକୋରେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଆଣ୍ଟି ଇମ୍ଫଲାମେଟୋରୀ ତତ୍ୱ ରହିଛି l ଏହା ରକ୍ତ ପ୍ରବାହକୁ ଉନ୍ନତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ l ରକ୍ତଚାପକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଓ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲକୁ ମଧ୍ୟ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ କରେ l

* ପିତାଶାଗ – ଗାଁ ଗହଳିରେ ମିଳୁଥିବା ପିତା ଶାଗ ପୋଷାକ ତତ୍ତ୍ୱରେ ଭରପୁର ଅଟେ l ଶାଗ ଭାବରେ ଏହାକୁ ଯେପରି ଗ୍ରହଣ କରାଯାଏ ସେହିଭଳି ଗୋଟିଏ ଆୟୁର୍ବେଦର ପୋଷାକ ତତ୍ୱ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥାଏ l ଏଥିରେ ଅନେକ ଗୁଡିଏ ଖଣିଜ ତତ୍ୱ ରହିଛି l ଏଥିରେ ଥିବା କେରୋଟେନୟଡ ଲ୍ୟୁଟିନ ଓ ଜେକ୍ସିଥିନ ଆପଣଙ୍କ ଚକ୍ଷୁ କୁ ମୋତିଆଵିନ୍ଦୁରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ l

* କମଳା ଓ ଲେମ୍ବୁ ଚୋପା – ଏହି ୨ଟି ଫଳରେ ଭିଟାମିନ ସି ପ୍ରଚୁର ମାତ୍ରାରେ ରହିଛି l ଏହି ଫଳ ମାନଙ୍କ ଚୋପାରେ ଫ୍ଲେବୋନଏଡ଼ ରହିଥିବା କାରଣରୁ ଏହାର ସ୍ୱାଦ ପିତା ଅଟେ l ଫ୍ଲେବୋନଏଡ଼ ର କାମ ହେଉଛି ଫଳକୁ ପୋକ ଠାରୁ ରକ୍ଷା କରିବା l ଏହାର ଚାପରେ ରହିଥିବା ଏହି ଫ୍ଲେବୋ ନଏଡ କ୍ୟାନ୍ସର କୋଷିକକୁ ପ୍ରସାର କରିବାରେ ଅଟକାଇବା ସହିତ ଲିଭରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିଥାଏ l

Duromine is a clinically proven, safe and effective diet pills used to control and buy appetite, reduce caloric intake and decrease body weight. where to buy cialis in south africa The main constituent of Duromine is Phentermine, which does not only suppress hunger through the central nervous system, but also helps to regulate energy production by increasing metabolic utilization of body fat.

Show More

Related Articles

Back to top button
Close