Breaking PLUSଦେଶ ବିଦେଶମୁଖ୍ୟ ଖବର

ତାଇୱାନ ଦିବସ ଅବସରରେ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀସ୍ଥିତ ଚୀନ ଦୂତବାସ ସମ୍ମୁଖରେ ପୋଷ୍ଟର ମାରିଲେ ବିଜେପି ସାଂସଦ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଚୀନ୍ ଦୂତାବାସ ବାହାରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ମୁଖପାତ୍ର ତେଜିନ୍ଦର ପାଲ ସିଂ ବାଗା ଏକ ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଚୀନ୍ ଦୂତାବାସ ବାହାରେ ଥିବା ପୋଷ୍ଟରରେ ତାଇୱାନର ଶୁଭ ଜାତୀୟ ଦିବସ 10 ଅକ୍ଟୋବରରେ ବୋଲି ଇଂରାଜୀରେ ଲେଖାଯାଇଛି।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଚୀନ୍ ଦୂତାବାସ ବାହାରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ମୁଖପାତ୍ର ତେଜିନ୍ଦର ପାଲ ସିଂ ବାଗା ଏକ ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଚୀନ୍ ଦୂତାବାସ ବାହାରେ ଥିବା ପୋଷ୍ଟରରେ ତାଇୱାନର ଶୁଭ ଜାତୀୟ ଦିବସ 10 ଅକ୍ଟୋବରରେ ବୋଲି ଇଂରାଜୀରେ ଲେଖାଯାଇଛି। ତେଜିନ୍ଦର ପାଲ ସିଂ ବାଗା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଅଫିସିଆଲ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରୁ ମଧ୍ୟ ପୋଷ୍ଟରଟିକୁ ଟୁଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି, ଯାହାକୁ ବିଜେପି ନେତା କପିଲ ମିଶ୍ର ଏବଂ ଅନ୍ୟ ନେତାମାନେ ରିଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଅକ୍ଟୋବର 10 ତାରିଖକୁ ଜାତୀୟ ଦିବସ ଭାବେ ପାଳନ କରିବା ନେଇ ତାଇୱାନ ଘୋଷଣା କରିଛି |

ଏଥି ସହିତ ଚୀନ୍ ଦୂତାବାସ ଦ୍ୱାରା ଲିଖିତ ଏକ ଚିଠିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ତାଇୱାନର ‘ତଥାକଥିତ ଜାତୀୟ ଦିବସ’ ଅବସରରେ ଆମ ଭାରତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ ଯେ ବିଶ୍ୱରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଚୀନ୍ ଅଛି ଏବଂ ତାହା ହେଉଛି ପିପୁଲ୍ସ ରିପବ୍ଲିକ୍ ଅଫ୍ ଚାଇନା ଏକମାତ୍ର ବୈଧ ସରକାର ସମଗ୍ର ଚୀନ୍‌ର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଛନ୍ତି । ତାଇୱାନ ଚୀନ୍ ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଅଙ୍ଗ ।

ତେବେ ଆଜି ତାଇୱାନ 10 ଅକ୍ଟୋବରରେ ଏହାର ଜାତୀୟ ଦିବସ ପାଳନ କରିବାକୁ ଜୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିଛି । ତାଇୱାନର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ସାଇ ଇଙ୍ଗ-ୱେନଙ୍କ ମୁଖପାତ୍ର ଏକ ଟୁଇଟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆସନ୍ତୁ ଅକ୍ଟୋବର 10 ରେ ଏକାଠି ତାଇୱାନର ଜାତୀୟ ଦିବସ ପାଳନ କରିବା ।

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button
Close