ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ

ଆସନ୍ତୁ ପଢିବା ଭିଟାମିନ୍ ସିର ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ

ଭିଟାମିନ୍ ସି ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ l ଏହା ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣl ଭିଟାମିନ୍ ସି ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସହିତ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଚର୍ମକୁ ସତେଜ ରଖେ l ଭିଟାମିନ୍ ସି ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଚର୍ମର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢ଼ାଇଥାଏ l ଭିଟାମିନ୍ ସି ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶୀତ ଋତୁରେ ହେଉଥିବା ଥଣ୍ଡା ଏବଂ କାଶ ରୋଗରୁ ଆମକୁ ଦୂରେଇ ରଖେ

ଭିଟାମିନ୍ ସି ଫୁସଫୁସକୁ ସତେଜ ରଖିଥାଏ l ରୋଗ ଏବଂ ଜୀବାଣୁ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ଦୃଢ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ l

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଶୀତଦିନେ କେଉଁ ଖାଦ୍ୟରେ ଭିଟାମିନ୍ ସି ଭରପୂର ଅଟେ l ଯାହାକୁ ଆପଣ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ l

କମଳା: କମଳା ସାଇଟ୍ରସ୍ ଫଳ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ | କମଳା, ଉଭୟ ଭିଟାମିନ୍ ସି ଏବଂ କ୍ୟାଲସିୟମର ଏକ ଜବରଦସ୍ତ ଉତ୍ସ, ସଂକ୍ରମଣର ଆଶଙ୍କା କମାଇପାରେ | ଆପଣ ଏହାକୁ ରସ ଆକାରରେ ମଧ୍ୟ ପିଇ ପାରିବେ ଲ l

ପିଜୁଳି :ପିଜୁଳି ଏହାର ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା |ପିଜୁଳି ହେଉଛି ଏକ ଶୀତକାଳୀନ ଫଳ ଯାହା ଭିଟାମିନ୍ ସି ଏବଂ ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ | ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ଏବଂ ମଧୁମେହକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ପିଜୁଳି ବହୁତ ଭଲ |

ଗୁଆଭା : ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟରେ ଗୁଆଭା ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରନ୍ତୁ, ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇବା ପାଇଁ ଏହି ଫଳ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ ଏବଂ ଏଥିରେ ଭିଟାମିନ୍ ସି ଅଧିକ | କେବଳ 100 ମିଗ୍ରା କିୱି ଆପଣଙ୍କୁ 74.7 ଗ୍ରାମ ଭିଟାମିନ୍ ସି ଯୋଗାଇଥାଏ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କର ସବୁଦିନ ଖାଦ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରନ୍ତୁ l

ଅମୃତ ଭଣ୍ଡା : ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ଏହା ପେଟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ l ଏହି ଫଳରେ ଭିଟାମିନ୍ ସି ଏବଂ ଭିଟାମିନ୍ ଏ ଏବଂ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଭରପୂର ଅଟେ l

ସେଓ : ସେଓ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ପ୍ରଣାଳୀକୁ ମଜବୁତ କରିପାରିବ | ପେକ୍ଟିନ୍ ଫାଇବର, ଭିଟାମିନ୍ ସି ଏବଂ କେ ଭରପୂର l

ଅଙ୍ଗୁର: ଅଙ୍ଗୁର ଏକ ସୁସ୍ବାଦୁ ସ୍ୱାଦ ସହିତ ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱର ଭଣ୍ଡାର ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଯାହା ଶରୀରରୁ ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ବାହାର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ l

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button
Close