Breaking PLUSଖେଳଦେଶ ବିଦେଶମୁଖ୍ୟ ଖବର

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ପଦାର୍ପଣ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ନୂଆ ନିୟମ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, 15 ବର୍ଷରୁ କମ ବୟସର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିବନି ଅନୁମତି

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ପଦାର୍ପଣ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଏକ ନୂତନ ନିୟମ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି। ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅତି କମରେ 15 ବର୍ଷ ବୟସର ହେବାକୁ ପଡିବ | ଅର୍ଥାତ୍ 15 ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବୟସର ଖେଳାଳିମାନେ ଏଣିକି ଆଉ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ପାରିବେ ନାହିଁ

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ପଦାର୍ପଣ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଏକ ନୂତନ ନିୟମ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି। ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅତି କମରେ 15 ବର୍ଷ ବୟସର ହେବାକୁ ପଡିବ | ଅର୍ଥାତ୍ 15 ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବୟସର ଖେଳାଳିମାନେ ଏଣିକି ଆଉ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ପାରିବେ ନାହିଁ | ତେବେ 15 ବର୍ଷରୁ କମ୍ ଖେଳାଳିମାନେ ନିଜ ଦେଶ ପାଇଁ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିପାରିବେ ବୋଲି ଆଇସିସି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି | ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ପରିସ୍ଥିତିରେ, କୌଣସି ଦେଶ ଆଇସିସିରେ ଆବେଦନ କରି ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇପାରେ ବୋଲି ଆଇସିସି ତା ନୀତିରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି |

ଏହି ନୂତନ ଆଇସିସି ନିୟମ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜ୍, ଆଇସିସି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଏବଂ 19 ବର୍ଷରୁ କମ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ହେବ | ସମାନ ନିୟମ ମହିଳା ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ହେବ | ଏହାପୂର୍ବରୁ କୌଣସି କ୍ରିକେଟର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ଖେଳିବା ପାଇଁ ବୟସ ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ନଥିଲା।

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button
Close