Breaking PLUSଦେଶ ବିଦେଶମୁଖ୍ୟ ଖବର

ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ବଢୁଛି କରୋନା, ୮ କୋଟି ୫୬ ଲକ୍ଷ ୪୪ ହଜାରକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା ମୋଟ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା

କରୋନା ମହାମାରୀ ଦୁନିଆରେ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଘଟାଇ ଚାଲିଛି। ଏହି ବିପଜ୍ଜନକ ଭୂତାଣୁ ଦ୍ବାରା ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ଆକଳନ ସାଢେ ଆଠ କୋଟି ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୮ ଲକ୍ଷ ୫୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ହୋଇଛି। ଆମେରିକା, ଭାରତ ଏବଂ ବ୍ରାଜିଲରେ ସର୍ବାଧିକ ମାମଲା ରହିଛି।

କରୋନା ମହାମାରୀ ଦୁନିଆରେ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଘଟାଇ ଚାଲିଛି। ଏହି ବିପଜ୍ଜନକ ଭୂତାଣୁ ଦ୍ବାରା ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ଆକଳନ ସାଢେ ଆଠ କୋଟି ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୮ ଲକ୍ଷ ୫୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ହୋଇଛି। ଆମେରିକା, ଭାରତ ଏବଂ ବ୍ରାଜିଲରେ ସର୍ବାଧିକ ମାମଲା ରହିଛି।

ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ସୁଦ୍ଧା କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ କୋଟି ୫୬ ଲକ୍ଷ ୪୪ ହଜାରକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ କେବଳ ଆମେରିକାରେ ୨୮ ନିୟୁତରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ରହିଛି। ଏହି ଦେଶରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୫୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ରୋଗୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଏହା ପରେ ଭାରତରେ ୧ କୋଟି ୩ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ବ୍ରାଜିଲରେ ୭୭ ଲକ୍ଷ ୫୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ସକରାତ୍ମକ ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏବଂ ୧ ଲକ୍ଷ ୯୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

Tags
Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close