Breaking PLUSଦେଶ ବିଦେଶମୁଖ୍ୟ ଖବର

DRDO କୁ ଆଉ ଏକ ସଫଳତା, ଲେଜର ଗାଇଡ୍ ଆଣ୍ଟି ଟ୍ୟାଙ୍କ ଗାଇଡେଡ୍ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ

ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଅନୁସନ୍ଧାନ ଏବଂ ବିକାଶ ସଂଗଠନ (DRDO) ପୁଣି ଏକ ପ୍ରମୁଖ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛି | ଏହି ସଂସ୍ଥା ସଫଳତାର ସହ ଲେଜର ଗାଇଡ୍ ଆଣ୍ଟି ଟ୍ୟାଙ୍କ ଗାଇଡେଡ୍ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ପରୀକ୍ଷା କରିଛି

ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଅନୁସନ୍ଧାନ ଏବଂ ବିକାଶ ସଂଗଠନ (DRDO) ପୁଣି ଏକ ପ୍ରମୁଖ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛି | ଏହି ସଂସ୍ଥା ସଫଳତାର ସହ ଲେଜର ଗାଇଡ୍ ଆଣ୍ଟି ଟ୍ୟାଙ୍କ ଗାଇଡେଡ୍ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ପରୀକ୍ଷା କରିଛି । DRDO ସଫଳତାର ସହ MBT ଅର୍ଜୁନ ଟ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲେଜର ଗାଇଡ୍ ଆଣ୍ଟି ଟ୍ୟାଙ୍କ ଗାଇଡେଡ୍ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ପରୀକ୍ଷା କରିଛି | ଅହମ୍ମଦନଗରର କେ.କେ ରେଞ୍ଜ (ACC & S) ରେ ଏହା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି |

DRDO କହିଛି ଯେ ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଏହି କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ତିନି କିଲୋମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଥିବା ଟାର୍ଗେଟକୁ ସଫଳ ଲକ୍ଷଭେଦ କରିପାରିବ । ଏକାଧିକ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଲଞ୍ଚ କ୍ଷମତା ସହିତ ଏହାକୁ ବିକଶିତ କରାଯାଇଛି | ଏମବିଟି ବର୍ତ୍ତମାନ ଅର୍ଜୁନର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବନ୍ଧୁକର ବୈଷୟିକ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ପରୀକ୍ଷା କରୁଛି ।

ଏହି ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ ପାଇଁ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ DRDO କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ରାଜନାଥ ସିଂ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ MBT ଅର୍ଜୁନରୁ ଲେଜର ଗାଇଡ୍ ଆଣ୍ଟି ଟ୍ୟାଙ୍କ ଗାଇଡେଡ୍ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରକୁ ସଫଳତାର ସହ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିବାରୁ DRDO କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ । ନିକଟ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆମଦାନୀ ନିର୍ଭରଶୀଳତା ହ୍ରାସ ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା DRDO ପାଇଁ ଭାରତ ଗର୍ବିତ ।

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button
Close