Breaking PLUSଦେଶ ବିଦେଶମୁଖ୍ୟ ଖବରରାଜନୀତି

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାରଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ଡିଜିପି ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ପାଣ୍ଡେ

ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ଡିଜିପି ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ପାଣ୍ଡେ ଶନିବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାରଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ସେ ପାଟନାରେ ଥିବା ଜେଡିୟୁ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ।

ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ଡିଜିପି ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ପାଣ୍ଡେ ଶନିବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାରଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ସେ ପାଟନାରେ ଥିବା ଜେଡିୟୁ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ଆଗାମୀ ଦିନରେ ପୂର୍ବତନ ଡିଜିପି ରାଜନୀତିରେ ଏକ ଅଗ୍ରଣୀ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଯେ ସେ ଜେଡିୟୁରେ ଯୋଗ ଦେବେ।

ସିଏମଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ପୂର୍ବତନ ଡିଜିପି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ସିଏମ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ଆସିଥିଲି ଏବଂ ଡିଜିପି ଭାବରେ ମୋର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ସେ ମୋତେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦେଇଥିବାରୁ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଉଛି। ମୁଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇନାହିଁ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଗୁପ୍ତେଶ୍ବର ପାଣ୍ଡେ ନୀତିଶ କୁମାରଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ପାଣ୍ଡେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଜଣେ ବହୁତ ଭଲ ବ୍ୟକ୍ତି। ମୁଁ ଡିଜିପି ଥିବାବେଳେ ସେ ମୋତେ କାମ କରିବାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦେଇଥିଲେ |

ଏହାପୂର୍ବରୁ ବିହାରର ଲୋକମାନେ ମୋତେ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। 12 ଟି ଆସନରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ମୋର ଏକ ସୁଯୋଗ ରହିଛି | ମୁଁ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିପାରିବି ଏବଂ ଜିତିବି । ଲୋକମାନେ ସ୍ବେଚ୍ଛାକୃତ ଅବସର ସହିତ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତାକୁ ଯୋଡୁଛନ୍ତି, ଯାହା ଭୁଲ ଅଟେ। ତେବେ କେଉଁ ଦଳ ଏହି ଅଫର ଦେଇଛନ୍ତି ତାହା ସେ ଦର୍ଶାଇ ନାହାଁନ୍ତି।

ପୂର୍ବତନ ଡିଜିପି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ମୁଁ ସ୍ଥିର କରିନାହିଁ। ତଥାପି, ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ । ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ କେଉଁ ପାର୍ଟିରେ ଯୋଗ ଦେବି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇନାହିଁ। ମୁଁ ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ କଥା ହେବି ଏବଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବି ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋ ଅବସରକୁ ନେଇ ଗୁଜବର ଜୋର ଧରିଛି । ମୋତେ ବିବାଦୀୟ କରାଯାଉଛି ମୁଁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗର ସହଯୋଗ ନେଉଛି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ମୁଁ ମୋ କ୍ୟାରିୟରରେ 34 ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ରହିଆସିଛି ।

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button
Close