Breaking PLUSଦେଶ ବିଦେଶମୁଖ୍ୟ ଖବର

ହାଥରସ୍ ଗଣ ବଳାତ୍କାର ଘଟଣା, ରାଜ୍ୟସରକାରଙ୍କ ନିକଟରେ ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କଲା ଏସଆଇଟି

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ହାଥରସ ଘଟଣାରେ ଗଠନ ହୋଇଥିବା ଏସଆଇଟି ନିଜର ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଏସଆଇଟି ଏହାର ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଦେଇଛି, ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ସରକାର ଉପସ୍ଥାପନ କରି ପାରନ୍ତି । 

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ହାଥରସ ଘଟଣାରେ ଗଠନ ହୋଇଥିବା ଏସଆଇଟି ନିଜର ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଏସଆଇଟି ଏହାର ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଦେଇଛି, ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ସରକାର ଉପସ୍ଥାପନ କରି ପାରନ୍ତି ।

ଆଜି ହାଥାରସ୍ ମାମଲାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ଶୁଣାଣି କରିବେ । ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ SIT ରିପୋର୍ଟ ଆଧାରରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଡିଏମ୍ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରିବ ବୋଲି ଆଇନଜୀବୀ ମାନେ ମତ ରଖିଛନ୍ତି । ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ଗୃହ ସଚିବ ତରୁଣ ଗାବା, ଏଡିଜି ଆଇନ ଏବଂ ଅର୍ଡର ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ସତ୍ୟପାଠ ଦାଖଲ କରାଯିବ ।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର 14 ରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ହାଥାରସ୍ ଜଣେ ଦଳିତ ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଚାରି ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । ସେପ୍ଟେମ୍ବର 29 ରେ ଝିଅଟିର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ପରେ ପ୍ରଶାସନ ତରବରିଆ ଭାବେ ତାଙ୍କ ଶବଦାହ କରିଥିଲା ।

ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥିଲା ​​ଏବଂ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଥିଲା । ୟୁପି ସରକାର ପୁରା ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଏସଆଇଟି ଗଠନ କରିଥିଲେ ।

ଏସଆଇଟି ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଦୁଇ ଥର ସମୟ ମଧ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ ପ୍ରଥମେ 7 ଦିନ ପରେ ପୁଣି 10  ଦିନ ଅଧିକ ସମୟ ମାଗିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏସଆଇଟି ଏହାର ତଦନ୍ତ ଶେଷ କରି ସରକାରଙ୍କୁ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସିବିଆଇ ସମଗ୍ର ହାଥରସ୍ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି । ସିବିଆଇ ଟିମ୍ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପରିବାରକୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରି ସାରିଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସିବିଆଇ ମଧ୍ୟ ଘଟଣା ସ୍ଥଳକୁ ଅନେକ ଥର ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ।

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button
Close