Breaking PLUSଓଡ଼ିଶାମୁଖ୍ୟ ଖବର

ଅଘଟଣ ପରେ ଚେତିଲା ବିଭାଗ, ଏଣିକି ପ୍ରତି ୧୫ ଦିନରେ ହେବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲର ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା ଯାଞ୍ଚ

କଟକ ଜଗତପୁର ସ୍ଥିତ ସଦଗୁରୁ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିବା ପରେ ଚେତିଛି ରାଜ୍ୟ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ । ଏଣିକି ପ୍ରତି ୧୫ ଦିନରେ ହେବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲର ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା ଯାଞ୍ଚ

କଟକ ଜଗତପୁର ସ୍ଥିତ ସଦଗୁରୁ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିବା ପରେ ଚେତିଛି ରାଜ୍ୟ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ । ଏଣିକି ପ୍ରତି ୧୫ ଦିନରେ ହେବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲର ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା ଯାଞ୍ଚ । ଏନେଇ ଅଗ୍ନିଶମ ଡିଜି ଆଜି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ସିଫ୍ଟରେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଜରୁରୀକାଳୀନ ରେସପନ୍ସ ଅଫିସର ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ କୁହାଯାଇଛି ।

ପୁଲିସ୍ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା, ହୋମ ଗାର୍ଡ ଏବଂ ସିଭିଲ୍ ଡିଫେନ୍ସ) ସତ୍ୟଜିତ୍ ମହାନ୍ତି ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ରେଞ୍ଜ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏକ ସର୍କୁଲାର ଜାରି କରିଛନ୍ତି । କଟକ ଜଗତପୁରର ସଦଗୁରୁ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିବା ପରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ।

କୋଭିଡ ସୁବିଧା, କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲ, କୋଭିଡ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ଏବଂ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି ଏକ ୧୫-ପଏଣ୍ଟ ଯାଞ୍ଚ ତାଲିକା କିମ୍ବା ଅଗ୍ନି ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ସତର୍କତା ସହିତ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରତି ୧୫ ଦିନରେ ଥରେ ଏମର୍ଜେନ୍ସି ଡ୍ରିଲ୍ ନେଇ ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। କୌଣସି ଜରୁରୀ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଲେ ଉପସ୍ଥିତ ସମ୍ବଳରେ କିଭଳି ମୁକାବିଲା କରାଯିବ ସେ ନେଇ ହସପିଟାଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ତାଲିମ ଦିଆଯିବ ।

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button
Close