Breaking PLUSଦେଶ ବିଦେଶମୁଖ୍ୟ ଖବର

ଆମେରିକାରେ ହିଂସା ଆଶଙ୍କା, ୫୦ ଟି ରାଜ୍ୟରେ ହାଇଆର୍ଲଟ ଜାରି

ଜାନୁଆରୀ ୧୭ରେ ଆମେରିକାରେ ଟ୍ରମ୍ପ ସମର୍ଥକମାନେ ସଶସ୍ତ୍ର ଆନ୍ଦୋଳନର ଧମକ ଦେବା ସହିତ ୱାଶିଂଟନ୍ ଡିସି ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବାର ଧମକ ମଧ୍ୟରେ ଆମେରିକାର ସମସ୍ତ ୫୦ ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସତର୍କ କରାଯାଇଛି

ଜାନୁଆରୀ ୧୭ରେ ଆମେରିକାରେ ଟ୍ରମ୍ପ ସମର୍ଥକମାନେ ସଶସ୍ତ୍ର ଆନ୍ଦୋଳନର ଧମକ ଦେବା ସହିତ ୱାଶିଂଟନ୍ ଡିସି ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବାର ଧମକ ମଧ୍ୟରେ ଆମେରିକାର ସମସ୍ତ ୫୦ ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସତର୍କ କରାଯାଇଛି। ନବ ନିର୍ବାଚିତ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହ ପୂର୍ବରୁ କଲମ୍ବିଆ ଡିସି ସମେତ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ସୁରକ୍ଷା କଡାକଡି କରାଯାଇଛି। ଜାନୁଆରୀ ୬ ରେ ହୋଇଥିବା ଦଙ୍ଗା ପରେ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ନ୍ୟାସନାଲ ଗାର୍ଡର ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ୱାଶିଂଟନ୍ ପଠାଯାଇଛି। କଲମ୍ବିଆ ଡିସି ଏକ କ୍ୟାଣ୍ଟନମେଣ୍ଟରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଜାନୁଆରୀ ୨୦ ରେ, ଆମେରିକାର ନବ ନିର୍ବାଚିତ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହ।

ଆମେରିକାର ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି FBI ସମସ୍ତ ୫୦ ଟି ରାଜଧାନୀରେ ଟ୍ରମ୍ପ ସମର୍ଥକ ଏବଂ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ଭାବ୍ୟ ସଶସ୍ତ୍ର ପଦଯାତ୍ରା ବିଷୟରେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି। ଡିସିରେ ଥିବା ନ୍ୟାସନାଲ ମଲ୍‌କୁ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରାଯାଇଛି। ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡାକଡି କରାଯାଉଛି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବାଇଡେନଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହରେ ଅନେକ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ। ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ସମର୍ଥକଙ୍କଠାରୁ କୌଣସି ଅଘଟଣ କିମ୍ବା ବିଶୃଙ୍ଖଳା ନହେବା ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଇଛି।

କଡା ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ରାଜଧାନୀ ରାସ୍ତାରେ ବ୍ୟାରିକେଡ୍ କରାଯାଉଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, କରୋନା ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ରାଜଧାନୀକୁ ଯାତ୍ରା ନକରିବାକୁ ବାଇଡେନଙ୍କ ଦଳ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିସାରିଛନ୍ତି। ଏହି ଉତ୍ସବକୁ ନିଜ ଘରୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button
Close