Breaking PLUSଖେଳଦେଶ ବିଦେଶମୁଖ୍ୟ ଖବର

ଘୋଷଣା ହେଲା ଭାରତ- ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ, ଜାଣନ୍ତୁ କେବେ କେଉଁଠି ଖେଳାଯିବ ମ୍ୟାଚ୍

କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ନଭେମ୍ବରରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବାକୁ ଥିବା ଦିନିକିଆ, ଟି ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଓ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଆଡିଲେଡ୍ ଓଭାଲ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଦିବରାତ୍ର ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ | ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ନଭେମ୍ବର 27 ରେ ଦିନିକିଆ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଜାନୁୟାରୀ 19ରେ ଦଳ ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ଶେଷ କରିବ

କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ନଭେମ୍ବରରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବାକୁ ଥିବା ଦିନିକିଆ, ଟି ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଓ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଆଡିଲେଡ୍ ଓଭାଲ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଦିବରାତ୍ର ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ | ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ନଭେମ୍ବର 27 ରେ ଦିନିକିଆ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଜାନୁୟାରୀ 19ରେ ଦଳ ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ଶେଷ କରିବ ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ଥିଲା ଡେ ନାଇଟ୍ ଟେଷ୍ଟ ବିଷୟରେ | ଦୀର୍ଘ 112 ଦିନ ପରେ ଭିକ୍ଟୋରିଆରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲକଡାଉନ୍ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି, ତେଣୁ କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦିବରାତ୍ର ଟେଷ୍ଟକୁ ଆଡିଲେଡ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ନକରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଦିନିକିଆ ଏବଂ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟ୍ୱେଣ୍ଟି 20 ସିରିଜ୍ ଖେଳାଯିବ | କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କାନବେରା ଏବଂ ସିଡନୀରେ ଦୁଇଟି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଏହି ସିରିଜ୍ ଖେଳିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି | ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ କିନ୍ତୁ ଚାରୋଟି ଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଖେଳାଯିବ |

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ନଭେମ୍ବର 27 ରେ ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଖେଳାଯିବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ନଭେମ୍ବର 29 ରେ ସମାନ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ | ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ 2 ଡିସେମ୍ବରରେ କାନବେରାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ, 4 ଡିସେମ୍ବରରେ ପ୍ରଥମ ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଏହି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଖେଳାଯିବ | ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପୁଣି ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ତୃତୀୟ ଟି ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ପାଇଁ ସିଡନୀକୁ ଫେରିବ ଏବଂ 6 ଡିସେମ୍ବର ଏବଂ 8 ଡିସେମ୍ବରରେ ଏହା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ |

ସିଡନୀରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ମଧ୍ୟ 6 ରୁ 8 ଡିସେମ୍ବର ଏବଂ 11 ରୁ 13 ଡିସେମ୍ବର ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇଟି ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ | ଦ୍ୱିତୀୟ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ୍ କେବଳ ଡେ ନାଇଟ୍ ଫର୍ମାଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ |

ଉଭୟ ଦଳର ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ 17 ରୁ 21 ଡିସେମ୍ବର ମଧ୍ୟରେ ଆଡିଲେଡ୍ ଓଭାଲ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ହେବ | 26 ଡିସେମ୍ବରରୁ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣରେ ବକ୍ସିଂ ଡେ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ | ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ 7 ଜାନୁୟାରୀରୁ 11 ଜାନୁୟାରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଚାରି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ 15 ଜାନୁୟାରୀରୁ ଗାବାରେ ଖେଳାଯିବ |

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button
Close