Breaking PLUSଦେଶ ବିଦେଶମୁଖ୍ୟ ଖବର

ବଢୁଛି କରୋନା, ଇସ୍ରାଏଲରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଲାଗୁ ହେଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲକଡାଉନ

ଦିନକୁ ଦିନ ବଢୁଥିବା କରୋନା ମାମଲାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଇସ୍ରାଏଲ୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ତାଲା ପକାଇବା(ଲକଡାଉନ) ନେଇ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ଦିନକୁ ଦିନ ବଢୁଥିବା କରୋନା ମାମଲାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଇସ୍ରାଏଲ୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ତାଲା ପକାଇବା(ଲକଡାଉନ) ନେଇ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏକ ପ୍ରେସ କନଫରେନ୍ସ କରି ସେ କ୍ୟାବିନେଟର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ତିନି ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ଏହି ଲକଡାଉନ ଅକ୍ଟୋବର 9 ରେ ଶେଷ ହେବ | ଏହିପରି, ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ କଡା ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ କରିବାରେ ଇସ୍ରାଏଲ୍ ସାରା ବିଶ୍ୱର ପ୍ରଥମ ଦେଶ ହୋଇଛି ।

ବେଞ୍ଜାମିନ୍ ନେତାନ୍ୟାହୁ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଜାଣେ ଏଥିପାଇଁ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭାରି ମୂଲ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଏଗୁଡିକ ଛୁଟିଦିନ ନୁହେଁ। ଆମେ ଆମ ପରିବାର ସହ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରିବା ସ୍ଥିତିରେ ନାହୁଁ ।” ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସମସ୍ତ ଲୋକ ନିୟମ ପାଳନ କରନ୍ତି ତେବେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ପରାସ୍ତ ହେବେ । ଟିକା ଏବଂ ଦ୍ରୁତ ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଉପରେ ତାଙ୍କ ସରକାର ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ ତାଙ୍କ ଟେଲିଭିଜନ ଠିକଣାରେ ଲୋକଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲେ ।

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button
Close