Breaking PLUSଦେଶ ବିଦେଶମୁଖ୍ୟ ଖବର

ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି କରୋନାର ତୃତୀୟ ଲହର, ଗତ 24 ଘଣ୍ଟାରେ 5,739 ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ

ଦେଶରେ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ଋତୁ ଏବଂ ପର୍ବପର୍ବାଣି ଓ ବାୟୁ ପ୍ରଦୂଷଣ ଯୋଗୁଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପୁଣି ଥରେ କରୋନା ଅଧିକ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି | ସମ୍ପ୍ରତି, ପାର୍ବଣ ସମୟରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ନିୟମକୁ ଅଣଦେଖା କରିବାର ପ୍ରଭାବ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଖାଯାଉଛି | ପ୍ରତିଦିନ କରୋନା ର ନୂଆ ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହେବାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି

ଦେଶରେ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ଋତୁ ଏବଂ ପର୍ବପର୍ବାଣି ଓ ବାୟୁ ପ୍ରଦୂଷଣ ଯୋଗୁଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପୁଣି ଥରେ କରୋନା ଅଧିକ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି | ସମ୍ପ୍ରତି, ପାର୍ବଣ ସମୟରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ନିୟମକୁ ଅଣଦେଖା କରିବାର ପ୍ରଭାବ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଖାଯାଉଛି | ପ୍ରତିଦିନ କରୋନା ର ନୂଆ ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହେବାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି । ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ 5,739 ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ 4,138 ଜଣ ରୋଗୀ ମଧ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି । ଗତ ଗୋଟିଏ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ 27 ଜଣଙ୍କର ଜୀବନ ନେଇଛି କରୋନା, ଯାହା ଗତ ଛଅ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ଅଟେ |

ଏଥି ସହିତ ସଂକ୍ରମଣ ହାର ମଧ୍ୟ 9.55 ପ୍ରତିଶତକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଏବଂ ବୁଧବାର ଦିନ ସଂକ୍ରମଣର ନୂଆ ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହେବାର ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଥିଲା । ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ 4,853 ନୂଆ ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବୁଧବାର ଦିନ ଏହି ସଂଖ୍ୟା 5,673 ରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା ।

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ମେଡିକାଲ ବୁଲେଟିନ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 3,75,753 ଲୋକ ଏହି ମହାମାରୀ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ 3,38,378 ଲୋକ ଏହାକୁ ହରାଇ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାର 90.05 ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି | ଏଥିସହିତ କରୋନାରୁ 6,423 ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତ୍ୟୁ ହାର 1.71 ପ୍ରତିଶତ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିଲ୍ଲୀରେ 30,952 ଜଣ ସକ୍ରିୟ ରୋଗୀ ଅଛନ୍ତି । ଏଥିମଧ୍ୟରୁ 18,069 ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀ ଘରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି । 5,854 ରୋଗୀ, କୋଭିଡ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ କୋଭିଡ କେୟାର ସେଣ୍ଟରରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ।

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button
Close