Breaking PLUSଦେଶ ବିଦେଶମୁଖ୍ୟ ଖବର

ଦୀର୍ଘ ପାଞ୍ଚମାସ ପରେ ଲିଭିଲା ଆସାମ ବାଗଜାନ ତେଲ କୂଅରେ ଲାଗିଥିବା ଭୟଙ୍କର ନିଆଁ

ଅନେକ ଦିନର ଚେଷ୍ଟା ଓ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ଆସାମ ବାଗଜାନ ତେଲ କୂଅରେ ଲାଗିଥିବା ଭୟଙ୍କର ନିଆଁକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଲିଭାଯାଇଛି । ଏହାକୁ ଆୟାତ୍ତ କରାଯିବାପରେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ରବିବାର ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି । ଏହି ମାମଲା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେବାବେଳେ ତୈଳ ଇଣ୍ଡିଆ କହିଛି ଯେ ଏହି ଘଟଣାରେ ତିନିଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଅନେକ କର୍ମଚାରୀ ଗୁରୁତର ଭାବରେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ।

ଅନେକ ଦିନର ଚେଷ୍ଟା ଓ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ଆସାମ ବାଗଜାନ ତେଲ କୂଅରେ ଲାଗିଥିବା ଭୟଙ୍କର ନିଆଁକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଲିଭାଯାଇଛି । ଏହାକୁ ଆୟାତ୍ତ କରାଯିବାପରେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ରବିବାର ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି । ଏହି ମାମଲା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେବାବେଳେ ତୈଳ ଇଣ୍ଡିଆ କହିଛି ଯେ ଏହି ଘଟଣାରେ ତିନିଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଅନେକ କର୍ମଚାରୀ ଗୁରୁତର ଭାବରେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ନିଆଁ ଏତେ ଭୟଙ୍କର ଥିଲା ଯେ ଏହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଥିଲା | ଯାହା ପରେ ବିଦେଶରୁ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ସହାୟକ ଦଳର ସାହାଯ୍ୟ ନେବାକୁ ପଡିଥିଲା । ତୈଳ ଇଣ୍ଡିଆ ଲିମିଟେଡ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛି ଯେ ବହୁ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ପାଞ୍ଚ ମାସ ପରେ ନିଆଁକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି। ତୈଳ କୂଅକୁ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା କୁହାଯାଇପାରେ ଯେ ପରିସ୍ଥିତି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ଅଛି ।

ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅଧିକ ସୂଚନା ଦେଇ ତୈଳ ଇଣ୍ଡିଆ ଲିମିଟେଡ୍ କହିଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ କୂଅରେ କୌଣସି ଚାପ ନାହିଁ । ଆଗାମୀ 24 ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ଗ୍ୟାସ୍ ଉପରେ ନଜର ରଖାଯିବ ଏବଂ ଲିକେଜ୍ ଏବଂ ଚାପର ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସିଙ୍ଗାପୁରର ଗୋଟିଏ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ କୂଅ ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ସହ ଏହା ଯେଭଳି ଭବିଷ୍ୟତରେ ପୁଣି ଥରେ ନ ଜଳିବ ସେ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଜୁନ୍ 9 ରେ, କୂଅରେ ନିଆଁ ଲାଗିଥିଲା ​​ଯେଉଁଥିରେ ଦୁଇଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ସେପ୍ଟେମ୍ବର 9 ରେ, ଜଣେ 25 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଇଞ୍ଜିନିୟରଙ୍କର ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତ ଯୋଗୁଁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା ।

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button
Close