Breaking PLUSଦେଶ ବିଦେଶମୁଖ୍ୟ ଖବର

ଦେଶରେ କମୁଛି କରୋନା, ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 30,548 ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ

ସୋମବାର ଦେଶରେ ଦେଶରେ ଦୈନିକ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ରବିବାର ଦିନ ଭାରତରେ କେବଳ 30,548 ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ 435 ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଜୁଲାଇ ପରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ କରୋନା ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହେବାରେ ଏହା ସବୁଠାରୁ କମ୍ ବୋଲି ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି |

ସୋମବାର ଦେଶରେ ଦେଶରେ ଦୈନିକ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ରବିବାର ଦିନ ଭାରତରେ କେବଳ 30,548 ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ 435 ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଜୁଲାଇ ପରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ କରୋନା ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହେବାରେ ଏହା ସବୁଠାରୁ କମ୍ ବୋଲି ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି |

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସଦ୍ୟତମ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, 30,548 ନୂତନ ରୋଗୀ ସହିତ ଦେଶରେ ମୋଟ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା 88,45,127 ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏଥି ସହିତ, 435 ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା 1,30,070 ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ 4,65,478 ରୋଗୀ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ଗତ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଏହା 13,738 ହ୍ରାସ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି |

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ 43,851 ଜଣ ଲୋକ କରୋନାକୁ ହରାଇ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହୋଇଛନ୍ତି, ଏହି ସଂଖ୍ୟାକୁ ମିଶାଇ ଦେଶରେ ମୋଟ ସୁସ୍ଥ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 82,49,579 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ।

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button
Close