Breaking PLUSଦେଶ ବିଦେଶମୁଖ୍ୟ ଖବର

ଶେଷ ହେଲା ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଆସୁଛି କରୋନା ଟୀକା

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଗୁରୁବାର ଦିନ ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ସଂଗଠନର ନେତା ତଥା ବରିଷ୍ଠ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଏକ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି ଦେଶରେ COVID-19 ମହାମାରୀର ସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।  

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଗୁରୁବାର ଦିନ ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ସଂଗଠନର ନେତା ତଥା ବରିଷ୍ଠ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଏକ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି ଦେଶରେ COVID-19 ମହାମାରୀର ସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।  ଏହି ବୈଠକ ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆସନ୍ତା କିଛି ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ କରୋନା ଟିକା ବିଷୟରେ ଏକ ଖୁସି ଖବର ଆସିବ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମ ସାମ୍ନାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଠଟି ଟିକା ଅଛି, ଯାହା ପରୀକ୍ଷା ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅଛି। ପିଏମ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ ଆସନ୍ତା କିଛି ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଟିକା ବିଷୟରେ ଭଲ ଖବର ଆସିବ । ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ ପାଇବା ମାତ୍ରେ ଏହା ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି।
ଟୀକାକରଣର ମୂଲ୍ୟ କିପରି ସ୍ଥିର ହେବ?
କରୋନା ଟିକା କ’ଣ ହେବ ତାହାର ଚିତ୍ର ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ପିଏମ ମୋଦୀ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟିକା ମୂଲ୍ୟ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏକତ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ। ଲୋକଙ୍କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଟୀକାକରଣର ମୂଲ୍ୟ ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟସରକାର ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ସହଭାଗି ହେବେ ।
ଟିକା କିପରି ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବ?
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ଟିକା ବଣ୍ଟନ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି, ଯାହା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତାରେ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରେ ପହଁଞ୍ଚା ଯାଇପାରିବ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସରକାର ଏକ ଜାତୀୟ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଗୋଷ୍ଠୀ ଗଠନ କରିଛନ୍ତି, ଯାହାର ସୁପାରିଶ ଆଧାରରେ କେବଳ ସରକାର କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ । ପିଏମ ମୋଦୀ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପ୍ରକାରର ସଫ୍ଟୱେୟାର ଉପରେ କାମ କରୁଛି ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଟିକା ପ୍ରଦାନ ଉପରେ ନଜର ରଖିବ । ଫଳରେ ଏହା ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ ଟିକାକୁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ |

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button
Close