ଦେଶ ବିଦେଶବାଣିଜ୍ୟ

‘ଗୁଗୁଲ୍ ପେ’ ରେ ଟଙ୍କା ପଠାଇଲେ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବନି କୌଣସି ଚାର୍ଜ

ଭାରତରେ ‘ଗୁଗୁଲ୍ ପେ’ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଆଶ୍ବସ୍ତି ଆଣିଛି ଗୁଗୁଲ ଇଣ୍ଡିଆ | ଭାରତରେ ଗୁଗୁଲ ପେ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ କୌଣସି ଅତିରିକ୍ତ ଦେୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ

ଗୁଗୁଲ ଇଣ୍ଡିଆ ବୁଧବାର ଦିନ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି ଯେ ତତକ୍ଷଣାତ୍ ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର ଉପରେ ଫି ଲାଗୁ ହେବାର ଘୋଷଣା କେବଳ ଆମେରିକାରେ ଲାଗୁ ହେବ | ଏହି ଘୋଷଣା ଭାରତୀୟ ବଜାର ପାଇଁ ଲାଗୁ ହେବ ନାହିଁ। ଭାରତରେ ‘ଗୁଗୁଲ୍ ପେ’ ଉପରେ ଚାର୍ଜ ବିଷୟରେ ଚାଲିଥିବା ଖବରକୁ ଖଣ୍ଡନ କରି ଗୁଗୁଲ କହିଛି ଯେ ଏହି ଫି କେବଳ ଆମେରିକା ପାଇଁ ଅଟେ, ଏହା ଭାରତରେ ‘ଗୁଗୁଲ୍ ପେ’ କିମ୍ବା ଗୁଗୁଲ୍ ପେ ଫର୍ ବିଜିନେସ୍ ଆପ୍ ପାଇଁ ଲାଗୁ ହେବ ନାହିଁ।ସୂଚନା ଥାଉ କି ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା ଯେ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୨୧ ରୁ ଗୁଗୁଲ ଏହାର ଡିଜିଟାଲ ପେମେଣ୍ଟ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଗୁଗୁଲ ପେରୁ ପେୟାର-ଟୁ-ପେୟାର ପେମେଣ୍ଟ ସେବା ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଯାଉଛି।

ଏହି ସେବା ବଦଳରେ କମ୍ପାନୀ ତୁରନ୍ତ ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର ପେମେଣ୍ଟ ସିଷ୍ଟମ ଯୋଡ଼ିବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ କିନ୍ତୁ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ଦେୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ | ଗୁଗୁଲ କହିଛି ଯେ ଆମେରିକାରେ ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡରୁ ଟଙ୍କା ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପାଇଁ ୧.୫% ଶୁଳ୍କ ଆଦାୟ କରାଯିବ ।ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଗୁଗୁଲ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ଯେ ୧ ଜୁନ୍ ୨୦୨୧ ପରେ ଗୁଗୁଲ୍ ଫଟୋ ସେବା ମାଗଣାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ନାହିଁ। ଅର୍ଥାତ, ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଜୁନ ମାସଠାରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି କ୍ଲାଉଡ୍ ସେବା ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ | ସୂଚନା ଥାଉ କି ଯେ କୌଣସି ଉପଭୋକ୍ତା ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନଙ୍କର ଅସୀମିତ ଫଟୋକୁ ଗୁଗୁଲ୍ ଫଟୋରେ ରଖିପାରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ଆପଣଙ୍କଠାରୁ କୌଣସି ଦେୟ ଆଦାୟ କରେ ନାହିଁ |

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button
Close