Breaking PLUSଦେଶ ବିଦେଶମୁଖ୍ୟ ଖବର

ଚୋରାଚାଲଣା ହେଉଥିବା ବେଳେ ଜବତ ହେଲା 66.4 କିଲୋଗ୍ରାମ ସୁନା

ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ରାଜସ୍ୱ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ (ଡିଆରଆଇ) ଦୁଇଟି ଟ୍ରକରେ ଚୋରା ଚାଲାଣ ହେଉଥିବାବେଳେ 35 କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର 66.4 କିଲୋଗ୍ରାମ ସୁନା ଜବତ କରିଛି । ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇନଡାଇରେକ୍ଟ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଏବଂ କଷ୍ଟମ୍ସ (ସିବିଆଇସି) ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଟୁଇଟ୍ କରି ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ରାଜସ୍ୱ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ (ଡିଆରଆଇ) ଦୁଇଟି ଟ୍ରକରେ ଚୋରା ଚାଲାଣ ହେଉଥିବାବେଳେ 35 କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର 66.4 କିଲୋଗ୍ରାମ ସୁନା ଜବତ କରିଛି । ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇନଡାଇରେକ୍ଟ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଏବଂ କଷ୍ଟମ୍ସ (ସିବିଆଇସି) ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଟୁଇଟ୍ କରି ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

ସିବିଆଇସି ଅନୁଯାୟୀ, ଦୁଇଟି ଟ୍ରକକୁ ଡିଆରଆଇ ଅଧିକାରୀ ଦିଲ୍ଲୀ ଅଞ୍ଚଳ ପରିସରରେ ସନ୍ଦେହରେ ଧରିଥିଲା। ଏଥିରେ ଭାରତ-ମିଆଁମାର ସୀମା ଦେଇ ବିଦେଶରୁ ସୁନା ଚୋରା ଚାଲାଣ କରାଯାଉଥିଲା । ଜବତ ହୋଇଥିବା ଟ୍ରକକୁ ଯେତେବେଳେ ତନ୍ନ ତନ୍ନ କରି ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା, ସେଥିରେ ଥିବା 35 କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର 66.4 କିଲୋଗ୍ରାମ ସୁନା ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା ​​|

ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟ୍ରକର ଇନ୍ଧନ ଟାଙ୍କି ଭିତରେ ଏହି ସମସ୍ତ ସୁନା ଲୁଚାଯାଇ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଏହି ସୁନାକୁ ପଞ୍ଜାବକୁ ନିଆଯାଉଥିଲା । ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇନଡାଇରେକ୍ଟ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଏବଂ କଷ୍ଟମ୍ସ (ସିବିଆଇସି) ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ମାମଲାରେ ପାଞ୍ଚ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button
Close